Studia podyplomowe Warszawa – jak wybrać?

Z przeprowadzanych przez Uczelnie Wyższe statystyk dotyczących liczby studentów przyjmowanych rok rocznie wynika, że coraz bardziej rośnie popularność studiów podyplomowych.

Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest prosta – wszystko za sprawą zmieniających się nieustannie potrzeb na rynku pracy. Dzięki zdobywaniu kolejnych dyplomów wśród pracowników znacznie wzrasta szansa na awans zawodowy, a pojawiające się coraz to lepiej wykształcone osoby wzmagają potrzebę dokształcania się już zasłużonych pracowników, którzy albo tego chcą, albo robią to ze strachu przed utratą pracy.

Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, kiedy już zdecydujemy się na tak zwaną podyplomówkę – weźmy na przykład Warszawę, istotne elementy to:

  • program kierunku – warto wiedzieć czego się spodziewać i czy zajęcia spełnią nasze oczekiwania
  • prestiż uczelni – istotne bywa to, jaka uczelnie wystawia dyplom
  • cena – ma znaczenie oczywiście jedynie dla studenta
  • po co nam studia – należy zastanowić się nad ta kwestią, bowiem nie warto męczyć się dla papierka


Pojawia się jednak pytanie jaki kierunek wybrać, aby spełnił on oczekiwania szefa oraz nasze i aby wydane pieniądze nie były wyrzucone w błoto?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale należy zacząć od zastanowienia się dla kogo faktycznie przeznaczone są studia podyplomowe. Utarty schemat myślenia wskazuje, że są to studia dla osób pracujących, których pozycja zawodowa jest już ugruntowana i które chcą po prostu uaktualnić swoją wiedzę.

Tymczasem w rzeczywistości jest nieco inaczej - „coraz większym zainteresowaniem studia cieszą się wśród świeżo obronionych magistrów a nawet u absolwentów studiów I stopnia. Inną grupę stanowią osoby po bardzo popularnych kierunkach, które decydują się na studia uzupełniające, aby wyróżnić się wśród innych kandydatów na rynku pracy lub ewentualnie przekwalifikować się. Stałe podnoszenie swoich kwalifikacji to cecha bardzo dobrze postrzegana przez rekrutujących. Pracodawcy coraz częściej wymagają do kandydatów nie tylko ukończenia odpowiednich studiów, ale liczą także, że ich pracownicy będą stale zdobywać nowe umiejętności i inwestować w siebie.”

 



źródło: edulandia.pl

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 6708 razy.