Nowy kierunek studiów - zielarstwo i terapie roślinne

Studiowanie technologii drewna, robotyki czy socjologii albo politologii jako kierunków przyszłościowych już dawno odeszło  zapomnienie. Znalezienie pracy w zawodzie  po tego typu studiach graniczy z cudem, a student marnuje 5 lat życia. W związku z tym uczelnie coraz częściej decydują się na otwieranie całkiem nowych, bardziej przyszłościowych kierunków studiów, które będą cieszyć się zainteresowaniem wśród studentów i otworzą przed nimi zupełnie nowe drzwi kariery, jakie do tej pory były szczelnie zamknięte.

W Lublinie można więc uczyć się o ziołach...

Zielarstwo i terapie roślinne to całkiem nowy kierunek studiów znajdujący się w ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, na którym studenci pod okiem wykwalifikowanych profesorów będą poznawać techniki uprawiania ziół oraz ich zbioru. Powstanie tego kierunku wiąże się z rosnącym zainteresowaniem ziołolecznictwem i brakiem specjalistów w tej dziedzinie.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie to pierwsza uczelnia w całej Polsce, która zdecydowała się na otwarcie tego rodzaju studiów – tylko tam będzie można zdobyć informacje i zbudować wiedzę na temat ziołolecznictwa i zielarstwa.

Czyżbyśmy wracali do korzeni i nie wierzyli do końca w nowoczesną medycyną, kierując się leczniczymi poradami naszych babek i prababek?

Być może, powodów jest jednak wiele, a najbardziej istotną kwestią studiów na tym kierunku jest fakt, że wiele czasu poświęci się na zajęcia praktyczne. To strzał w dziesiątkę, bowiem na wielu kierunkach zapomina się o praktyce, a jest to przecież element najważniejszy.

Przy pomocy specjalnej aparatury laboratoryjnej studenci będą mogli oceniać jakość surowców jak i preparatów roślinnych, które wykorzystuje się do leczenia i terapii. Posiąda również wiedzę na temat hodowli, uprawy, zbiorów i technik identyfikacji różnorodnych roślin po to, aby nie dokonać żadnego błędu mogącego kosztować życie, a nawet zdrowie. Nie wszystkie rośliny nadają się przecież do wykorzystania – niektóre z nich są trujące.

W studiach tych nie chodzi jednak tylko o leczenie – zdobyta wiedza pozwoli na pracę w dziedzinie kosmetyki, kosmetologii i dietetyki.

 

 zdjęcie: freedigitalphotos.net

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 4008 razy.