Szukacie ciekawego kierunku studiów? Pomyślcie lotnictwie i kosmonautyce!
Lotnictwo w Polsce rozwijają się nieustannie, coraz więcej linii lotniczych, zarówno polskich jak i zagranicznych oferuje Polakom swoje usługi, z których coraz tłumniej korzystają, ale czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się właściwie Ci wszyscy specjaliści? Zarówno jeśli chodzi o sterowanie samolotem, jak i jego obsługę techniczną?
Uprawnienia i wiedzę w tym właśnie zakresie możecie zdobyć na studiach...
Lotnictwo to jedna z gałęzi gospodarki, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Polacy zaczynają doganiać inne kraje, zarówno pod kątem lotnictwa cywilnego jak i wojskowego, szkolimy coraz więcej specjalistów nie tylko w postaci pilotów, ale również techników odpowiadających za bezpieczeństwo techniczne samolotu.
Na ich miejsce muszą jednak przychodzić nowe umysły, o świeżym spojrzeniu na problem, posiadające nowoczesną wiedzę i pragnące się w tej kwestii rozwijać.
Właśnie dla takich osób powstał kierunek studiów jakim jest lotnictwo i kosmonautyka – nie jest prosty, ale po jego zakończeniu można liczyć na naprawdę dobrą pracę i poszanowanie tego, co się robi. Dyplom z lotnictwa i kosmonautyki można zdobyć na uczelniach publicznych, zarówno w systemie studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, w tym wypadku są to studia inżynierskie, jak również w systemie studiów drugiego stopnia, a więc dopełniając dyplom poprzez magisterium.
Nie warto jednak próbować, jeśli nie interesują Was przedmioty ścisłe, ponieważ na tym kierunku jest ich wręcz przesyt. Przedmioty nauczania jakie realizowane są w ramach kierunku to między innymi matematyka, fizyka, informatyka, mechanika, grafika inżynierska jak i aerodynamika. Jest więc bardzo ciekawie, ale studia te wymagają od kandydatów silnej woli i samozaparcia – nie są łatwe, ale warte przetrwania.
Kandydaci na studia z lotnictwa i kosmonautyki mają szerokie spektrum wyboru jeśli chodzi o specjalizacje, w jakich chcą się kształcić. Wśród specjalizacji wyróżnia się między innymi pilotaż, automatykę i system lotnicze, kosmonautykę, awionikę, silnik lotnicze, napędy lotnicze, samoloty śmigłowce, statki powietrzne czy zarządzanie obsługą naziemną bądź mechanikę powietrzną.
Po zakończeniu studiów, absolwenci będą pożądani i poszukiwani, a praca będzie czekać na nich w zakładach produkcyjnych jak i remontowych przemysłu lotniczego, służbach naziemnych, które zajmują się eksploatacją sprzętu lotniczego, jak również w lotnictwie cywilnym.
Jeśli matura 2014 przed Wami, zastanówcie się nad tym kierunkiem – naprawdę warto!
zdjęcie: freedigitalphotos.net
więcej artykułów..