Już po egzaminie z języka angielskiego!
Język angielski to obecnie najbardziej popularny język na świecie, dlatego na maturze do egzaminu z jego znajomości przystępuje większość uczniów. Jako, że wczoraj odbył się kolejny z egzaminów maturalnych, akurat z języka angielskiego, maturzyści mieli okazję pokazać na co ich stać.
Jak wyglądał egzamin?
Przyszli studenci podeszli do egzaminu z języka angielskiego o godzinie 9 rano, a więc standardowo, tak jak to bywa w przypadku wszystkich egzaminów. Od rana odbywał się egzamin na poziomie podstawowym, który trwał 120 minut. Zaraz po nim, o godzinie 14 odbył się drugi poziom, a mianowicie egzamin na poziomie rozszerzonych, dla sporej ilości chętnych, którym pozytywne wyniki rozszerzonej matury przydadzą się podczas egzaminów na studia wyższe.
Podobnie jak w roku biegłym, również teraz język angielski na maturze wybrało ponad dziewięćdziesiąt procent abiturientów – to bardzo dużą liczba. Nie ma jednak powodu by się temu dziwić, język ten jest naprawdę prosty i przyjemny.
Jeśli chodzi o drugą część egzaminu, a więc część rozszerzoną, to zainteresowanych nią było również spore grono uczniów – aż co czwarty maturzysta zdecydował się na jego zdawanie.
A dlaczego uczniowie wybierają właśnie ten język? Czy rzeczywiście chodzi tutaj o jego prostotę i łatwość w nauczeniu?
Też, lecz nie tylko – jak twierdzą sami uczniowie, język angielski stał się tak powszechnym językiem, że znajomością na poziomie podstawowym powinien charakteryzować się już każdy młody człowiek. Podstawowa umiejętność posługiwania się językiem angielskim to już standard, a nie umiejętność, jaką można się chwalić.
Matura z języka angielskiego złożona jest z kilku części – mimo ciągłych zmian, pewne elementy powtarzają się. Największym strachem napawa jednak rozumienie ze słuchu, lecz jak pokazują wyniki, większość młodych ludzi radzi sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.
Oprócz języka angielskiego, w maju odbędą się również egzaminy z innych języków, a będzie to między innymi język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański i język włoski, a także języki mniejszości narodowych takie jak język bułgarski, litewski czy ukraiński bądź języki regionalne, takie jak kaszubski czy łemkowski.
Zdjęcie: bi.gazeta.pl
więcej artykułów..