Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania współorganizatorem wystawy Dom (Nie)Polski.

 

 

Wystawa jest nie tylko podsumowaniem czteroletniego okresu działalności biura, które w 2009 roku zostało uznane przez magazyn Wallpaper za jedno z 30 najlepszych młodych biur na świecie. Architektom Łukaszkowi Pastuszce i Jakubowi Majewskiemu chodzi o wywołanie dyskusji na temat oczekiwań, jakie stawiają przed architektami polscy inwestorzy marzący o własnym domu.

 

Realizacje biura cechuje oszczędna forma i rozważne operowanie środkami formalnymi. Ich struktura bliska jest idei neomodernizmu.

- Pracując nad wieloma projektami obserwujemy zmiany, które zachodzą w myśleniu Polaków o własnym miejscu zamieszkania. Jako architekci bardzo często zastanawiamy się nad szerokim zakresem znaczeniowym słowa „dom”. Nasza wystawa jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak wygląda nowoczesny dom Polaka – mówi Łukasz Pastuszka. 

 

- Koncepcja Biura MOOMOO wyrażona w spójnej, formalnej sekwencji, pokazuje konsekwencje w realizowaniu myśli projektowej, modernistyczne myślenie o bryle, ale także wrightowskie zespolenie z kontekstem otoczenia, jak w przypadku projektu Reykjavik House czy Yacht House. Typologicznie te projekty posiadają wspólny rdzeń. Spięte są określoną modernistyczną wrażliwością. Jednak w detalu, w czytaniu otoczenia, każdy projekt posiada odrębną narrację i sposób projektowy, pozwalający na tworzenie za każdym razem nowej jakości w inny sposób- mówi Igor Gałązkiewicz – dyrektor Centrum Architektury i Wzornictwa, które jest współorganizatorem wystawy.

 

Dom (Nie)Polski

Centrum Spot.

Poznań, ul. Dolna Wilda  87

28 maja – 6 czerwca 2013

 

Kontakt dla mediów:

Łukasz Pastuszka

Tel. 697220022

e-mail: lukasz@moomoo.pl

 

SPOT. to unikalne pod względem oferty i wizerunku nowoczesne miejsce łączące różnorodne doświadczenia i zjawiska (sztuka, design, literatura, moda, stylizacja, kuchnia, sport), stworzone nie tylko w celu sprzedaży atrakcyjnych usług i przedmiotów, ale i kreowania twórczego spędzania czasu wolnego w gronie przyjaciół i rodziny (szczególnie z dziećmi). To miejsce dla osób poszukujących nowych rozwiązań, w którym w interesujący sposób można spędzić czas, wziąć udział w warsztatach, wypić kawę, poczytać, poprzebywać wśród oryginalnych przedmiotów, a nawet zabrać je do domu.

 

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania – jedyna, niepowtarzalna uczelnia niepubliczna kształcąca w zakresie architektury, wzornictwa, fotografii i filmu o szerokim wachlarzu specjalności. WSSiP zapewnia kształcenie zarówno na poziomie zawodowym, jak i magisterskim oraz podyplomowym

 

Centrum Architektury i Wzornictwa - jest integralną częścią Wyższej Szkoły Sztuki

i Projektowania w Łodzi. Powstało staraniem i decyzją Rektora prof. Jerzego Derkowskiego w 2011 roku. Od tego momentu pełni funkcję zaplecza intelektualnego i think-tanku uczelni. Jego działalność opiera się na edukacji i integracji środowisk projektowych. Instytucja jest przejawem troski o jakość projektowania wzorniczego i architektonicznego w Polsce. Ponadto pełni funkcję narzędzia promocyjnego uczelni.

 

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 2149 razy.